
Elektrolyter Variety 28-pack SALTE
Laveste pris siste 30 dager: 30,92 kr
14% cashback hos Biohackbalance
Til Biohackbalance →Om Elektrolyter Variety 28-pack SALTE
Elektrolyter Variety 28-pack SALTE – Komplett elektrolytstöd för prestation, fokus och återhämtning Snabb sammanfattning – därför väljer många SALTE Elektrolyter Variety Elektrolyter Variety 28-pack från SALTE är ett kraftfullt och genomtänkt elektrolyttillskott för dig som vill optimera vätskebalans, energi och mental skärpa. Varje dospåse innehåller: 800 mg natrium 400 mg kalium 60 mg magnesium Formulan är särskilt framtagen för att stödja nervsystem, muskelfunktion och vätskereglering – oavsett om du tränar, fastar, bastar, äter lågkolhydratkost eller bara vill undvika energidippar i vardagen. 28 smidiga portionspåsar gör det enkelt att alltid ha med sig optimal hydrering. För vem passar SALTE Elektrolyter? Det här är inte en “sportdryck”. Det är ett strategiskt verktyg för dig som: Tränar regelbundet och svettas mycket Bastar eller kallbadar ofta Äter keto eller lågkolhydratkost Fastar periodvis Upplever hjärndimma eller energidippar Vill optimera återhämtning och mental prestation För många som biohackar sin vardag är elektrolyter en grundpelare. Vätskebrist handlar sällan bara om vatten – det handlar om mineralbalans. Därför är elektrolyter avgörande för energi och fokus När du svettas förlorar du inte bara vätska – du förlorar mineraler. Samma sak gäller vid fasta eller lågkolhydratkost, där kroppen utsöndrar mer natrium. Natrium (800 mg) Avgörande för vätskebalans, blodvolym och nervsignaler. Låga nivåer kan ge trötthet, huvudvärk och nedsatt prestation. Kalium (400 mg) Arbetar tillsammans med natrium för att reglera cellernas vätskenivåer och stödja normal muskelfunktion. Magnesium (60 mg) Bidrar till att minska trötthet och utmattning samt stödjer nervsystemets normala funktion. När dessa tre är i balans fungerar kroppen mer effektivt – både fysiskt och mentalt. Biohacking & Longevity-perspektivet Inom biohacking ses elektrolyter som en fundamental optimering. Många fokuserar på avancerade tillskott men glömmer grunden: mineralbalansen. Vid keto och fasta minskar insulinnivåerna, vilket gör att njurarna utsöndrar mer natrium. Resultatet? Du kan känna dig “urlakad” trots att du dricker mycket vatten. Att strategiskt tillföra elektrolyter kan: Förbättra uthållighet Minska muskelkramper Stödja mental klarhet Förbättra återhämtning Motverka “keto flu” För dig som vill optimera prestation snarare än bara undvika brist är SALTE ett enkelt dagligt verktyg. Praktisk användning Blanda 1 dospåse i valfri mängd vatten. Anpassa vattenmängden efter önskad smakstyrka. Ta dagligen eller vid behov (träning, fasta, värme, resa). Perfekt i träningsväskan, på kontoret, i bastun eller på resan. Antal doser per förpackning: 28 st Rekommenderad daglig dos: 1 dospåse dagligen. Överskrid ej rekommenderad dos. Vad skiljer SALTE från många andra elektrolyter? Rejäla doser natrium (inte underdoserat) Genomtänkt balans mellan natrium och kalium Smidiga portionspåsar Anpassad för aktiv livsstil och keto/fasta Variety-pack – variation i smak Det här är en produkt framtagen för verkliga behov, inte bara marknadsföring. Innehåll:1 dospåse (5,97 g)DRI % * Natrium800 mg33 Kalium400 mg20 Magnesium60 mg16 *Referensintag för en genomsnittlig vuxen (8 400 kJ/2 000 kcal).Ingredienser per smak Elektrolyter Variety 28-pack Lemon Natriumklorid, kaliumklorid, magnesiummalat, citronsmak, äppelsyra, steviolglykosider.Orange Natriumklorid, kaliumklorid, magnesiummalat, apelsinsmak, äppelsyra, steviolglykosider.Strawberry Natriumklorid, kaliumklorid, magnesiummalat, jordgubbssmak, äppelsyra, steviolglykosider.Apple Natriumklorid, kaliumklorid, magnesiummalat, äppelsmak, äppelsyra, steviolglykosider.Förvaring Förvaras utom räckhåll för barn i väl försluten originalförpackning.Övrig information Detta är ett kosttillskott och bör ej användas som ett alternativ till en varierad kost. Den rekommenderade dagliga dosen bör ej överskridas. Förvaras oåtkomlig för små barn. Tänk på vikten av en mångsidig och balanserad kost och en hälsosam livsstil. Produkten är avsedd för friska personer över 18 år. Om du är gravid, ammande, lider av sjukdom eller behandlas med läkemedel bör du kontakta läkare innan du använder produkten. FAQ Elektrolyter Variety 28-pack SALTE 1. När ska man ta Elektrolyter Variety 28-pack? SALTE Elektrolyter passar perfekt före, under eller efter fysisk aktivitet, bastubad eller varma sommardagar. De är även utmärkta vid fasta eller ketogen kost då kroppen förlorar extra mycket vätska och mineraler. 2. Vad innehåller en portionspåse SALTE Elektrolyter? Varje portionspåse innehåller 800 mg natrium, 400 mg kalium och 60 mg magnesium – en balanserad sammansättning av kroppens tre viktigaste elektrolyter för vätskebalans, nervfunktion och muskelhälsa. 3. Hur blandar man Elektrolyter Variety 28-pack? Blanda innehållet i en portionspåse med valfri mängd vatten. Ju mer vatten du använder, desto mildare smak. Justera enkelt efter din egen preferens. 4. Passar SALTE Elektrolyter vid keto eller lågkolhydratkost? Ja! SALTE Elektrolyter är ett smart tillskott vid ketogen eller lågkolhydratkost eftersom dessa kosthållningar ofta leder till snabbare elektrolytförlust. Produkten hjälper till att balansera upp nivåerna och motverkar trötthet, huvudvärk och yrsel. 5. Hur många påsar ingår i ett 28-pack Elektrolyter Variety 28-pack? Förpackningen innehåller 28 individuellt förpackade portionspåsar – perfekta att ta med i farten och enkla att dosera var som helst, när som helst.
Prisutvikling
Prisen er på sitt høyeste de siste 30 dagene. Laveste var 30,92 kr.
Ofte stilte spørsmål
Hvor mye cashback får jeg på Elektrolyter Variety 28-pack SALTE?
Du får 14 % cashback hos Biohackbalance når du starter kjøpet via Sparebørsen. Cashbacken kommer på toppen av prisen du uansett betaler, og utbetales til bankkonto når kjøpet er godkjent.
Hva har Elektrolyter Variety 28-pack SALTE kostet de siste 30 dagene?
Prisen er på sitt høyeste de siste 30 dagene. Laveste var 30,92 kr. Snittprisen siste 30 dager har vært 219 kr, med laveste på 30,92 kr og høyeste på 281,06 kr.
Er Elektrolyter Variety 28-pack SALTE på lager hos Biohackbalance?
Ja, Elektrolyter Variety 28-pack SALTE er på lager hos Biohackbalance nå. Lagerstatus kan endre seg — du ser alltid oppdatert status hos Biohackbalance når du klikker deg videre.
Hvordan får jeg cashback når jeg kjøper Elektrolyter Variety 28-pack SALTE?
Logg inn på Sparebørsen og klikk deg videre til Biohackbalance fra denne siden. Handle som vanlig og fullfør kjøpet — cashbacken registreres automatisk og dukker opp på saldoen din når Biohackbalance har bekreftet ordren.