
Häfele Slido F-Line16 80A
Laveste pris siste 30 dager: 1 949,65 kr
5.6% cashback hos Beslagsmanden
Til Beslagsmanden →Om Häfele Slido F-Line16 80A
Häfele Slido F-Line16 80A er et skydeskabsbeslag til lidt tungere låger. Den er ideel til de helt store garderobe skabe. Beslaget kan klare en lågevægt på op til 80 kg, og kan justeres med ±2,5 mm. Vægt belastningen ligger i toppen mens lågen styres i styrbeslaget nederst. Forskellen på F-Line16 80A og 80B er, at 80A er til skabslåger som udelukkende ligger inde mellem en top og bund plade i skabet, imens 80B skal have en topplade der er dybere end bundpladen. (miks-front) Hvis du vælger variant uden lukkedæmpning, så er det muligt at eftermontere en soft-close mekanisme eller en stødabsorberende stopklods. Klik her for at se mere. Interesseret i at vide mere generelt omkring skydedøre? Så klik her Lågetykkelse: 19-33 mm Lågevægt: Maks. 80 kg Kørebeslag og styr: plastik Højdejustering: ±2,5 mm Kuglelejre Montering: påskruning af kørebeslag og styr Antal låger lukkedæmpning Lejre anslag Minimum dørbredde Leveringen indeholder 2 Ja Aksellejre Ensidet 600 407.40.0014 kørebeslag (2 med lukkedæmpning)2 lågeanslag (top)2 styr til bunden Kuglelejre Tosidet 650 407.40.0054 kørebeslag med lukkedæmpning og 4 aktivatorer2 styr til bunden Nej Aksellejre - - 407.40.0004 kørebeslag 4 dørstoppere til toppen2 styr til bunden Kuglelejre - - 407.40.0044 kørebeslag 4 dørstoppere til toppen2 styr til bunden 3 Ja Aksellejre Ensidet 600 407.40.0036 kørebeslag (3 med lukkedæmpning og 3 aktivatorer)1 dørstopper til toppen3 styr til bunden Kuglelejre Tosidet 650 407.40.0076 kørebeslag (4 med lukkedæmpning og 2 aktivatorer3 styr til bunden Nej Aksellejre - - 407.40.0026 kørebeslag4 dørstoppere til toppen3 styr til bunden Kuglelejre - - 407.40.0066 kørebeslag4 dørstoppere til toppen3 styr til bunden OBS! Skinner skal bestilles ved siden af! Find dem under tilbehøret under beskrivelsen her. Skinner er nødvendige for at systemet fungerer. Montage Du kan finde en montagevejledning under fanen download, eller følge med i videoen herunder:
- Merke:
- Haefele
- Kategori:
- Skyvedører > Til skapdører > Beslag til skyvedørslåser
Prisutvikling
Prisen er på sitt laveste de siste 30 dagene (1 949,65 kr).
Prisen har vært stabil siden vi begynte å følge den.
Ofte stilte spørsmål
Hvor mye cashback får jeg på Häfele Slido F-Line16 80A?
Du får 5.6 % cashback hos Beslagsmanden når du starter kjøpet via Sparebørsen. Cashbacken kommer på toppen av prisen du uansett betaler, og utbetales til bankkonto når kjøpet er godkjent.
Hva har Häfele Slido F-Line16 80A kostet de siste 30 dagene?
Prisen er på sitt laveste de siste 30 dagene (1 949,65 kr). Snittprisen siste 30 dager har vært 1 950 kr, med laveste på 1 949,65 kr og høyeste på 1 949,65 kr.
Er Häfele Slido F-Line16 80A på lager hos Beslagsmanden?
Ja, Häfele Slido F-Line16 80A er på lager hos Beslagsmanden nå. Lagerstatus kan endre seg — du ser alltid oppdatert status hos Beslagsmanden når du klikker deg videre.
Hvordan får jeg cashback når jeg kjøper Häfele Slido F-Line16 80A?
Logg inn på Sparebørsen og klikk deg videre til Beslagsmanden fra denne siden. Handle som vanlig og fullfør kjøpet — cashbacken registreres automatisk og dukker opp på saldoen din når Beslagsmanden har bekreftet ordren.